[Dar]Alanlar

[Dar]Alanlar

Hassas insanlar…

Hassas insanlar…

Arkadaşım, Instagram’da takip ettiği psikologlardan birinin hassas insanlarla ilgili bir paylaşımını yolladı bana da. “Bu insanlar hayatı maalesef çok daha yorularak yaşıyorlar. Yorulmalarına rağmen, iç zenginlikten, sanatsallıktan, insani güzel duygulardan çok daha fazla keyif alıyorlar” diye not düşmüş fotoğrafın altına.  

“Hayalperest, fazlasıyla ince düşünceli, zengin bir iç dünyaya sahip, iyi bir dinleyici, kolayca incinebilir, kocaman bir kalbi var, diğer insanların acılarını kendi yaşıyormuş gibi hisseder, sanata karşı ilgili ya da yeteneklidir”…diye gidiyor liste.

Okuduğumda kendimi görmedim desem yalan olur; ama bu sefer sevgiyle karşıladım. Biliyor musun, hassas kelimesi bile incitirdi beni. Çok hassassın, dediklerinde onları öyle olmadığıma ikna etmeye çalışırdım. Benim kafamda sadece zayıflığı çağrıştırıyordu bu kelime, fazlasıyla güçsüz. Aynı şekilde kırılgan kelimesi de rahatsız ederdi beni, cam kırıklarıyla dolardı kalbim.

Oysa kırılmadığında, çelik bir kafes ördüğünde etrafına ya da gerçekten derinden hissetmediğinde çoğalmıyor, olsa olsa azalıyor insan. Evet, psikoloğun dediği gibi zaman zaman yoruluyorsun; ama iç dünyan böyle geniş olunca çok küçük şeylerle de kocaman mutluluklar yakalayabiliyorsun. Nasıl ki incindiğinde ufacık kalıyorsan, keyif aldığında da gerçekten dört köşe oluyorsun mesela.

Seviyorum hassaslığımı, gururla taşımaya niyet ediyorum artık. İyi ki!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Hassas insanlar..., 10.0 out of 10 based on 1 rating
Share


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

error: Content is protected !!