[Dar]Alanlar

[Dar]Alanlar

Harika !

Harika !

O andan ibaret sadece.

Mutluysan o anı uzatmaya bak. Önüne kırıp dikkatini dağıtanlara aldırmadan gitmek gerek bu yolda. Kar, çamur, tipi ve daha niceleri… Ne olursa olsun, yola çıktın bir kere ve yol da anlardan başka bir şey sunmayacak sana.

O anlar zaten en değerli olan. Bir kıvılcım kimi zaman; kaç yıl önce bile olsa o anı anlatırken gözlerini ışıl ışıl yapan. Yoğun, etkili, kalıcı izlerle seni sen yapan en güzel anlar. Bir sonbahar akşamı ya da bir yılbaşı ertesi… Yıldızlı bir gece ya da yağmurlu bir Ekim sabahı. Mekânı fark etmez, kimle olduğun ve ne konuştuğunuz da… Geri dönüp baktığında sadece o büyük his kalır içinde, en önemli ayrıntıları unutmuş bile olabilirsin; ama o an yaşandı ve seni senden aldı ya.

– İyi ki varsın. Bu anımda yanımdasın iyi ki.

– Seni gördüğüme sevindim. Bu an için teşekkür ederim sana.

Bu an için değer çünkü her şeye.

Günlüğüme baktım bu sabah. Birkaç yıl öncesinden öyle tatlı bir düş gördüm ki gülümsemeden edemedim. Ne güzeliz böyle, ne güzel bu anlar. İyi ki yaşamışız, dedim.

Geçmişte anların beni hırpaladığı oldu. Bir andan diğerine koşarken hırçınlaştığım, ürktüğüm, yaralandığım da oldu. Ama artık buna izin vermiyorum. Aradan günler aylar geçince dönüp o zamanları andığımda ne kadar güzel yaşadım diyorum sadece. Keşke diye bir şey yok.

Denemediğimiz yollar, yapmadığımız seçimler… Bunlar hep olacak. Ne yaparsak ne kadar çok yaşarsak yaşayalım bir şeyleri kaçıracağız mutlaka. İşin doğası bu. Ama bir şeyleri kaçırmaktan korkarak, bir şeylerden emin olmayarak, ikilemlerde takılarak yaşamaya tahammülüm yok.

Bazen, böyle olsaydı nasıl olurdu dediğim de oluyor. Bazen denemediğimiz bizi merak ediyorum; ama keşke demiyorum. Keşke yok; çünkü dosdoğru ve içimden geldiği gibi yaşadım. Bendim o. Yalan biri ya da oyuncu olmadım. Açıktım ve içten. Böylesi daha doğal olduğu için, ben bu olduğum için. Puslu bir havada yönümü şaşırdığım da oldu, sevdalanıp çöllerde derbeder olduğum da. Ama suçlamıyorum kendimi. Yaşadığım tüm anların şerefine “Hayata!” diyorum; çünkü harika!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Share


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

error: Content is protected !!