[Dar]Alanlar

[Dar]Alanlar

ne çok martı

ne çok martı

Ne çok martı denizi seyre dalmıştı bugün.

Bir tanesi sırtını şehre vermiş, Adalar‘a bakıyordu uzun uzun.

Bir tanesi, yürüyüş yolunda gidiyordu ağır adımlarla. Ne bisikletlilerden kaçıyordu, ne de sahilde yürüyenlerden.

Kalabalıklar terk etmişti çoktan İstanbul‘u.

***

Gözlerin içine bakınca orada bir okyanus bulurum. Sevmeyi seven, ümitle, hayalle, müzikle sevişen bir ruhum… İçimden kopmuş bir parça gibi, gök kuşağının en can alıcı renkleri gibi, kıpır kıpır bir şölen bir panayır gibi, öyle bir hal benimki.

El ele kol kola olduğumuz ve beni dansa kaldırdığın bir gün hayal ediyorum. Kumsalda yerde oturmuşuz, dalgalara bakıp konuşuyoruz. Sen bir ara ıslık çalıyorsun. Bir martı iniyor kalbime. Boynuna eğiyorum başımı. Başınla boynun arasında en kıymetli yere yaslıyorum kendimi. Kolunu sırtımdan dolaştırıp beni sarıyorsun. Bir bulutun üstünde gibiyim, diyorsun. Başımdan öpüyorsun beni ufacık. Elini tutuyorum. Parmaklarındaki nasırları hissediyorum ve serinliğini fark ediyorum – Sen de heyecanlanınca ürperir misin?

O kuytuda, huzurla, mutlulukla ne kadar kaldığımı bilmiyorum. Rüzgar saçlarımı uçuşturuyor. Sen kapişonunu başına çekiyorsun. Üşüyor musun? diyorsun. Yok, diyorum, yanımdasın ya. “Canım”, diyorsun; “canım”, diyorum. Dalgalar önümüzde karanlık birer iz gibi kalıyor, güneş batalı ne kadar oldu acaba. Farkında değiliz ama her yanımız tutulmuş. Kalkabilecek misin, diyorsun. Galiba, diyorum gülerek. Elini uzatıyorsun yine, güvenle elini tutup yerimden zıplıyorum. Seni çok seviyorum. Beni ne çok sevdiğini biliyorum.

***

Sevmek ne güzel şey. Her şeyiyle, tüm varlığıyla sevmek… Sevmekle başlar, diyor ya şair. Öyle bir şey işte bu sevmek. Ne zaman hayallere dalsam, dans ettiğimi hayal ediyorum bu aralar. Severek, sevgiyle, beyazlar içinde, uçuş uçuş dans ettiğimi.

Sevmenin dansı, aşkın dansı…

***

Ne çok martı ne çok aşk var deniz kıyısında bugün.

 

10-18 Eylül 2016

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ne çok martı, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Share


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

error: Content is protected !!