[Dar]Alanlar

[Dar]Alanlar

Kur Hali

Kur Hali

Bir kızla bir erkeğin kur yapar hallerini uzaktan izlemek… duruma göre komik ya da sinir bozucu olabilir.

İki genç, biri erkek, biri kadın, birkaç senedir görüşmüyorlardı. Şimdi hiç ummadıkları bir anda, hem de ikisi de tatildeyken şehir dışında bir yerde karşılaştılar. Gelin bakalım, neler olacak…

Kız, uzun kıvırcık saçlı, güneş gözlüklerinin arkasında gülen gözleriyle erkeğe yaklaşıyor. “Heeey, nasılsın?” Erkek, kısa saçlı, güneş gözlüklerinin arkasında sevimli bakışlar atarak “İyiyim ya, senden naber?” diyor.

Kız, beline sardığı pareoyu bir çözüp bir bağlıyor, konuşurken iki yana kıvrılıyor. Erkek, elini kulağına boynuna götürüyor, gülümsüyor, gamzeleri büyüyor güldükçe.

Aralarında ne eskiden ne de şimdi bir şey olduğundan değil ya da belki bir şey olduğundan… Ama karşılıklı cilveleşme ve kendini beğendirme ile karşısındakini beğendiğini belli etme hali uluorta sergilenmekte. Bunun kaçarı yok.

Bir kızla bir erkek. Birbirlerine verdikleri o elektrikle mutlu olup doping yapıyorlar zaman zaman. Her koşulda kur yapmaktan geri kalmıyorlar. Özellikle yapılıyorsa başka tabii ama kötü niyetli diyemezsin doğrudan, birazı içgüdüsel birazı öğrenilmiş dürtüler.

Sokakta gezdirilirken birden birbirine havlamaya, birbirini koklamaya başlayan bir çift köpek gibiyiz bazen. Köpekler bu kur halini gizlemeye çalışmıyor tabii, ne varsa uluorta onlarda. Ama bir kızla bir erkek sadece konuştuklarını, sadece arkadaş olduklarını, başka türlü bir şeyi asla düşünmediklerini söyleyebilir rahatlıkla. Bunda gerçeklik payı da vardır çoğu zaman. Kur yaparken elde etme kaygısı taşımayabilirler; sadece elde edebileceğini bilmek, uzanabileceği bir ciğer daha olduğunu hatırlamak ya da gururunun okşanmasından aldığı o zevk bile yetebilir. Işin ilginci, sadece konuştuklarına kendileri de inanabilirler ve cilveleşirken verdikleri fiziksel sinyallerin farkında olmayabilirler. Ama hayvanlarda olduğu gibi, ne kadar gizlenmeye de çalışılsa, çoğu durumda insanlarda da bu sinyaller uluorta.

Ben de bir kızla bir erkeğin kur yapar hallerini uzaktan izlerken bunları düşünüyorum.

Vedalaşırken öpüşüyorlar, yanaktan, masumane. Ama cilveleşme bitmiyor tabii ki. Erkek kızın yanağından bir makas alıyor sonunda. Kız da bu ikinci tensel temastan fazlasıyla memnun, ileri geri sallanıp bacaklarını kıvırarak “hoşçakal” diyor “arkadaşına”.

Böyle komik bir hikaye işte. Sinir bozucu mu… Belki, duruma göre…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Kur Hali, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Share


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

error: Content is protected !!