[Dar]Alanlar

[Dar]Alanlar

Cevapsız Sorulara İnkârsız Yanıtlar

Cevapsız Sorulara İnkârsız Yanıtlar

İç temizliği ve tadilat sebebiyle geçici bir süreliğine hizmet dışıyız. Soran olursa, alt sokakta bakkalın yanındaki binanın üçüncü katındaki kardeş şirketimizden bize ulaşabilirsiniz.

Fatura ödemeleri için beşe, müşteri temsilcisi için 99’a basın ve bir yarım saat bekledikten sonra lütfen telefonu usulca kapatın. Operatörümüz öğle arasından dönünce size ulaşacaktır.

Eğer dönüş yapmazsa lütfen tekrar aramayın; sizinle konuşmak isteseydik şimdiye kadar çoktan arardık. Bu arada merak etmeyin, istediğiniz kadar küfür edebilirsiniz: Telesekretere bıraktığınız mesajlar on beş gün içinde silinecektir.

Bu ses bandı az sonra kendini imha ederken lütfen panik yapmadan acil çıkış işaretlerini takip ederek sinemayı terk ediniz. Kapıda size bekleyen nakil aracı ile Brooklyn Köprüsü’nü geçerek şehrin en meşhur pizzacısına götürüleceksiniz. Biz sizin için zaten yer tuttuk, ne yiyip ne içeceğinize de çoktan karar verdik, siparişiniz de fırına az önce verildi, hiç merak etmeyin.

Her şeyi düşünen şirketimiz şimdi de bu vedanın anlamını daha iyi fark etmeniz için bir tanıtım sunumu hazırlama girişiminde. Siz yemeğinizi bitirip kahvenizi söylerken başlayacak olan sunumun gündeminde giriş – gelişme ve sonuçtan ibaret olan hikâyenin başrol oyuncuları yer alıyor. Başrol ve yan rollerdeki konservatuar mezunu genç arkadaşlarımızın rollerini tanıttıkları ilk 10 dakikadan sonra ana tema eksenindeki önemli replikleri dinleyerek bol bol gülme fırsatınız olacak.

Kahvenizi şekerli mi sade mi istersiniz, faks ile bizimle paylaştığınız takdirde iadeli taahhütlü mektup ile cevap yazımızı 7 gün içerisinde iş adresinize postalıyor olacağız.

Sunum öncesinde gerçekleştireceğimiz durum değerlendirme toplantısını telekonferans ile de yapabiliriz; ama çok rica edeceğim zamanında bağlanın, bizi telefon başında bekletmeyin.

Bütün hazırlıklarımız tamam ve bütün bilgilendirme yazıları da kargoya verildiğine göre gönül rahatlığıyla asıl konuya gelebiliriz. Çöpçatan şirketimizin bile akıl erdiremediği bu romantik komedi macera filminin fragmanı üzerine değerlendirmelerinizi alabilir miyiz lütfen?

Öncelikle bana bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim. İlk sorum, başroldeki erkek karakterimize: Bir bütün olamadan, parça parça birlikteliklerle mutlu olabilir misin? (Sen dene istersen, benden pas.) İkinci sorum sosyal medyaya: Aşk mı gerekli birlikte mutlu olmak için yoksa güçlü bir sevgi mi? Ya da ikisi de var mı yok mu ya da birbirinden farklı mı? (Birlikte mutlu olmadan önce kendinle mutlu musun ve kendine sevgin ne kadar güçlü desem mesela?)

İyi akşamlar sevgili takipçilerim. Bu sorulara dilerseniz ben cevap vereyim. Bildiğiniz gibi her akşam olduğu gibi bu akşam da sosyal medyanın “cevapsız sorulara inkârsız yanıtlar” köşesindeyim. Konuşmama başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki bir insanla öyle ya da böyle geçirilen yıllarda çeşit çeşit gerginlikler – üzüntüler – ağlamalar – tepinmeler olabilir. Bunlar zor yapmaz o insanı ya da ilişkiyi. Asıl yok yere işi zorlaştıran, kaçamak sevgi adakları adayıp konfor alanında geçinip gitmekten ve gerçekten hayatında o anlamda birlikte olmak istememekten ibaret aslında. Yoksa, “sen benim için önemlisin, sen çok özelsin ama… Ben iyi bir sevgili değilim, ilişkilerde iyi değilim vs.” az buz duymadık. (Duydukça buz kovasına kafalarını sokmayı az istemedik.)

Amma velakin sevgili dinleyicilerim, bu zaman zaman değil, herkesin aklı bulanık. Aynı sözleri duymaktan beyniniz de pişse yine aynı uyduruk bahaneleri duyuyorsanız bunda da vardır bir bit yeniği… Uzun lafın kısası, biraz da çuvaldızı kendine batırmalı…

Hepinize buz kovalarında roze şaraplarla zevk-i sefa içinde raks edeceğiniz yaz akşamları dilerim yakın takipçilerim benim. Gözünüz de bahtınız da açık olsun. Gözlerinizden öperim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Share


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

error: Content is protected !!