[Dar]Alanlar

[Dar]Alanlar

Ofise dönüş

Ofise dönüş

Dün, 4 ay sonra tekrar ofise dönmek enterasan bir tecrübe oldu.
Hazırlanmak her zamankinden uzun sürdü bir kere, dünyanın tüm zamanları benimmiş gibi ağır hareketlerle hazırlandım, acelesiz. Ne giyeceğimi seçmek eskisi gibi yine zordu ama bu sefer uzun süredir ayrı kaldığım takım elbiselerle aramızın cidden bozulduğunu farkettim. Yeni normalde takım elbise mi?! Hele bu sıcakta, bir de maskeyle zar zor nefes alırken… Hadi canım sen de.
Oyumu yine rahatlık ve renkten yana kullanırken, saçlarımı uzun zamandır ilk kez açık bıraktım. Tekrar birkaç ufak takı ve saat takmayı başardım. En azından far ve eyeliner süreyim derken ruj satışlarının ciddi bir düşüş gösterip göstermediğini merak ettim.
Sürekli birşey unuttuğum için eve girip çıkıp durdum; ama sonunda yola koyulunca ilk kez araba kullanıyormuşçasına heyecanlandım. Oldu olacak sahilden gideyim de Boğaz havası alıyım diye yolu uzattım. Ofise girerken çalan şarkı pek hoşuma gitmeyince, radyo kanalını bile değiştirdim. Hayır, ofise o şarkıyla dönemezdim… Her zaman park ettiğim yere parkettim, kibarca asansörü benim için bekleten arkadaşa teşekkür ettim, ateşölçerli yeni güvenlik kontrolünden başarıyla geçtim ve (sadece) 4 katı merdivenle çıkma gafletinde bulunarak havasız nefes nefese kaldım. Maskem balon gibi şişerken “az önce binmiştin, şimdi bu neyin koruması” diyerek kendi kendime kızdım.
Ah keşke bir termos da kahve getirseydim derken Gülay Abla’nın demlediği çaya kavuştum. Mutfağın masa sandalyeden arınmış yeni haline iç geçirdim, her çay alışta ve yazıcıdan çıktı alırken bir tane peçete kullandığım için son 5 yılda yaptığım geridönüşüm çabalarımın tamamen boşa gitmekte olmasına yandım.
Acıkınca plazanın alt katındaki yemek katına indim, restoran ve kafelerin açık ama sandalyelerin boş olduğunu görünce haliyle buruk hissettim.
Maskemi neredeyse hiç çıkarmadan geçirdiğim mesai saatleri içinde o kadar bunalmadım. Kalabalıktan ve gürültüden uzak, ofisin bu sessiz ve mesafeli halinde çalışmaktan memnun bile oldum.
İşte yeni normalin ilk gün özeti. Kısa özeti ise tuhaf, çok tuhaf olması.
#backtooffice

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Be Sociable, Share!
Share


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

error: Content is protected !!