Hayata Dair

Süzme mercimek

Dilimde minik minik birşeyler çıktı, aft sanırım. Vücut direncim düşmüş gibi, çorba dışında birşey yiyemiyorum. Su içerken bile acı çekiyorum.

Bu yılbaşı, en son ben kalktım sofradan, o kadar yavaş ve minik lokmalarla yiyebildim ki… Yılbaşı sofrasında en çok sevdiğim ise, annemin süzme mercimek çorbası oldu. En az keyif aldığım yılbaşı yemeğinin baştacı oldu kendisi. Zaten onla başlamasa yemek, ben ne yapardım bilemiyorum. Her ne kadar salatanın içindeki limonlu sos içimi yaksa da, kızartmalarda patates ve havuçtan yana şanslıydım. Hele havucun normalde hiç sevmediğim o tatlı hali var ki.. Miss…

Tadımız tuzumuz yerinde olsun, dememişler boşuna, ağzımızın tadı yerinde olsun. Küçücük bir aftla bile paydos verebiliyorsun, hayat kaliten yerle bir oluyor.

Bu yılbaşı hiçbirşey yapmak istemiyordum, yatar uyurum belki, diyordum. Ama bu öyle birşey yaptı ki bana, sağlığın kıymetini tekrar gözümün taa içine soktu vesselam.

Bir anlık birşey işte. Bugünden yarına, az önceden 1 saat sonrasına ne olacağını bilemiyorsun.

Ben de dağları devirmiş, dünyaları baştan yaratmış gibi kendimden memnun, yeni yıl öncesi onu bunu şunu tamamlamış olmanın mutluluğuyla gezinirken çaat diye çarpıverdim yere.

Böyle bir sarsıntıdan az hasarla çıkmanın yolu da her zaman bu kadar kıymet vermediğim bir tabak çorbaymış. O da olmasa hepten aç kalacakmışım..

Dünyanın en güzel yemeğiymiş meğerse, ellerine sağlık annecim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Süzme mercimek, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Be Sociable, Share!
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

error: Content is protected !!