[Dar]Alanlar

[Dar]Alanlar

hayat dersi

hayat dersi

Hayat, öyle ekranda göründüğü gibi laylaylom geçmiyor her zaman. Hatta çoğu zaman paylaşılan mutlulukların ardında derin düşünceler, sorular, bilinmezlikler ve kaygılar da olabiliyor.

Dün, hiç sebepsiz küs uyanılan bir gündü mesela. Tersinden kalkmak desem yatağın bir yanı duvara dayalı, her gün aynı taraftan kalkıyorum. Havadan desem değil, kırıklık falan var yorgunum desem, onda değil. Biliyorum kendimi yani, bişiyim yok. Ama şaşılacak şey işte. Benim neyim var bir tuhaflık bir ağırlık var diyip dururken kendimi tonton bir profesörün önünde buldum. “Merhaba hocam, biraz saçma gelecek ama” diyerek sorduğum tüm soruları geçiştirdiği gibi bana bir de hayat dersi verdi. 

İşte ben de o dersten çıkar çıkmaz kendime parlak pembiş bi demet şebboy aldım. Çiçeklerin başındaki kız para bozmak için markete kadar koşarken hayata küslüğüm biraz geçmeye başlamıştı. İki dakikaya geldi kız, “abla, sana bir demet de frezya vericem, hediyem olsun” dedi. Sağ olasın, dedim. Hayat sen bir verdikçe sana iki veriyordu belki de, hemen öyle kendini salıp koyvermemeliydi. Profesörün dediği gibi sağlık dediğin şey 4 boyutlu bir şeydi: Fiziksel, ruhsal, zihinsel ve sosyal. Sen nerde sıkıştıysan ordan gevşetecektin ipleri. Sen nerde boşta kaldıysan ordan çekecektin kürekleri. Bir hobi bul, dedi bana. “Bana kalsa her akşam meyhaneye giderim ama onu tavsiye edemem şimdi” dedi. Özetle “get a life” dedi adam bana. Aslında evde domates bile yetiştiriyorum hocam, yapmadığım kalmadı yani. Bende hobi çok da acaba arada boşluk bırakmayı mı unuttum, diyemedim.

Bir şebboy bir de frezyayla eve dönüp kendime köpüklü bir Türk kahvesi bir de en bol fıstıklı bitter çikolatalardan hediye ettim. Küslüğümden eser kalmadı geriye, güneşi tekrar gördüm diyebilirim. Bu dersi hiç unutmamak dileğiyle çiçekler de burada dursun.  #iyiki

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Share


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

error: Content is protected !!