[Dar]Alanlar

[Dar]Alanlar

Hafta hafta 2024

Hafta hafta 2024

Hafta #12

12. Hafta, tekrar neşelendik, keyfimiz yerine geldi ve umut dolduk diyebilir miyiz? Önce yolumu değiştirip içime Boğaz havası çekmem gerekti.

Keskin soğuğun içini titreten hali bile araba kaloriferinin sıcağında, 25 kilometreyi 1,5 saatte gitmenin yanında cennet gibidir. Şöyle bir için ürpersin, soğuk yüzünü yaksın, ellerin buz kessin de gör bakalım. Ne gerçek ne sahte, bu plazalar ve cam duvarlar kimi neden saklıyor, bir anla bakalım baby. Şimdi biraz aklın başına geldiyse, bir de dostluğu düşün, bir dostun hayatındaki varlığının sana ne iyi geldiğini, kolun kanadın kanarsa o dostla tek tek o yaraları sarabileceğini…

“Dostluk, anlaşmayı aşar. Anlaşmak arkadaşlığın yani öteki ile buluşmanın koşuludur yalnızca. Arkadaş ile anlaşırsınız, beraber gülüyorsanız şanslısınız, ama o kadar! Dostluk ise anlaşmakla yetinmez. Tarafları, teslim olmaya çağırır. Teslim olmak çıplak olmayı becermektir; ötekine kırılganlıklarını cesaretle gösterebilmek egondan vazgeçmek, narsizminle baş etmektir. Teslim olmayı beceremeyenler arkadaş kalırlar, dost değil. Arkadaşından dostluk isteyen, ona ‘güven bana’ der. Ve bekler…” – Abdülgaffar El-Hayati

Bu alıntıyı bir dost gönderdi. Göndermesi bir yana, kalktı yanıma geldi, sarıldık, birer kahve içtik, “olur böyle şeyler”, dedik. İyi geldi.

Sonra ben tekrar yola çıktım, yamaçlar, ağaçlar ve vadiler aştım. Denizi gördüm ve ardımda bıraktım. Az gittim, uz gittim, sonunda vardığım yer güneşliydi, sakindi, güzeldi. Oh be, dedim. Ertesi gün kızlar geldi, yosun ve deniz kokusuna kavuştuk, deniz kenarında oturduk, pizza söyledik, söyleştik, disko topuyla mikrofona sıra gelmeden oksijen çarptı herhalde, uykumuz geldi, uyuduk. Rüyalarda neler neler oldu, sabah olunca yol göründü. Önce orası sonra şurası, burada çay, şurada kahve derken, kürkçü dükkanına geri döndüm. Yorgun ama gururlu, neşeli keyifli, umut dolu geldim, hoş geldim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Share


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

error: Content is protected !!