Hayata Dair

Dolap temizliği

Mevsim dönümünde ve yeni yıl gelmeden, havalar değişir, toprak yenilenirken, biz de bu değişime alışmaya çalışırken biraz daha arınmaya çalışıyorum ben de. Sadeleşmeye, yüklerimden, fazlalıklarımdan kurtulmaya… Ne kadar zor olabilir ki, öyle değil mi?! Ama ne kadar zor.
Bir kere neyin fazlalık olduğunu her zaman bilemiyorsun. Farkedemiyorsun ağırlıklarını. Seni geriye düşüren, yapmak istediklerinden alıkoyan ve geleceğini elinden alan. Sessizlikle, kararsızlıkla, kaygı ve telaşla yaşadıkların… Kurtulamadığın korkuların ve kendine yarattığın kaçışlar..
Evin içinde dolaplardan kullanmadıklarını bulup ayırmak kolay, işine yaramayan eşyaları, uzun süredir giymediklerini, yıpranmış ve eskimişleri, beğenmediklerini, gözüne güzel gözükmeyenleri… Peki, kendi yüreğinde, kalbinin derinliklerinde, beyninin içinde olanlara ne demeli? Çıkmaz yolların ve yazmadığın hikayelerin… Onları nasıl ayıklayacağız?
Bu aralar böyle sorularla karmançormanım. Bir mevsim daha btmiş, hatta neredeyse bir yılın daha sonuna gelirken, kendi içimde hesaplaşmalar sürüp gidiyor…
Eylül’ü bitirirken güzel bir güz diliyorum herkese, sevgiyle…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Be Sociable, Share!
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

error: Content is protected !!